TUZ, NaNo LIFE Tuz VE SAĞLIK

Standart

NaNo Life Tuz; Mineral Dengelemeye Yardımcı, Sodyumsuz Tuz tadı.

kutularNaNo Life Tuz, Aktif İçerik: Potasyum, Magnezyum, Kalsiyum, Fosfor, İyot. NaNo Life Tuz, sofra tuzundan farklı olarak hiç Sodyum içermez. Tuzun zararlarından kastedilen, Sodyumun zararlarıdır. .

NaNo Life Tuzun yukarıda belirtilen aktif içeriği, özellikle Türkiye toplumunun beslenmesinde mineral alım alışkanlıkları gözetilerek oluşturulmuştur, tamamen doğal içeriklidir.

Bilimsel çalışmalar göstermiştir ki ülkemizdeki tuz tüketimi (Sodyum) Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)’nün önerdiği maksimum miktarın üç katıdır. Değiştirilebilir sağlıksız beslenme uygulaması olan aşırı tuz tüketimi birçok kronik hastalığın temelinde yer aldığı gibi, dünyada önlenebilir ölüm nedenleri içerisinde bir numaralı risk faktörü olan hipertansiyonun oluşumunda da büyük etkendir. ( Dört ölümden birisi hipertansiyon ile ilişkilidir)

Aşırı tuz tüketimi, HT un yanı sıra inme, mide kanseri, osteoproz (kemik erimesi) , böbrek hastalıklarının gelişmesinde de etkin rol oynar.

Yaşam tarzı değişiklikleri içinde yer alan diyet düzenlemelerindeki tuz, kolay ve pratik olarak manuple edilip, yerine başka bir ikamenin konulması; bunu yaparken de damak tadını bozmadan, kolay ulaşılabilir, aynı zamanda ek faydalar da sağlayan fonksiyonel bir gıda maddesi kurgulamak mantığın öngörüsü olmalıdır.

Buna ulaşmak için üç elementten faydalanmak uygun bir seçim olmuştur. POTASYUM, KALSİYUM, MAGNEZYUM

Üç mineralin doğal bir antihipertansif olarak idrar söktürücü (Diüretik), merkezi sinir sistemi etkileri, damar genişletici özellikleri ve hipertansiyonda etkisi olan bazı hormonları azaltıcı özelliklerinden kaynaklanmaktadır.

Sonuç olarak, Sofra tuzu yerine NaNo Life Tuz kullanımına bağlı olarak, özellikle yüksek tansiyon, kalp yetmezliği ve diyabet hastaları başta olmak üzere çoğu benzer hastalığı olan insanlarda;

  1. Tansiyonun ve kalp yetmezliğinin daha düzenli olması ve ilerleme eğiliminin azalması
  2. Mineral dengesinin yeniden kurulmasına bağlı olarak, Yorgunluk, halsizlik, kramp gibi şikâyetlerin azalması veya düzelmesi
  3. Ödem şikâyetinin azalması beklenir.
  4. Fazla sodyum alımına bağlı gelişebilecek Hipertansiyon, genel olarak kalp damar hastalıkları,  mide ve barsak kanseri olgularının azaltılabileceği bilinmektedir.

 

NaNo Life Tuz, yukarıda ana hatları aktarılmaya çalışılan konular çerçevesinde hekimlere çalışılmakta, 100 Gr. lık paketler halinde Ecza depoları aracılığı ile Eczanelerde ve http://www.nanotuz.com adresinden satılmaktadır.

Saygılarımızla

İDEA SAĞLIK MEDİKAL BİRİMİ

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s